Drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o końcowym wyniku zdecydowały karne Reprezentacja Chorwacji zagra w półfinale - rozstrzygnęły rzuty karne!

Drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o końcowym wyniku zdecydowały karne Reprezentacja Chorwacji zagra w półfinale - rozstrzygnęły rzuty karne!

Klęska narodowego zespołu Brazylii - zdecydowały rzuty karne!

Mistrzostwa świata, które odbywają się w Katarze powoli zbliżają się ku końcowi. Ćwierćfinały, których zwycięzcy wystąpią w 1/2 finału światowych mistrzostw były rozgrywane podczas zeszłego weekendu. Z tym, iż ich kadra pożegnała się z szansami na zgarnięcie tytułu mistrzowskiego musiało pogodzić się bardzo dużo piłkarskich kibiców. Pozostaje jednak oglądać mistrzostwa świata do ostatniej minuty i fascynować się pięknymi bramkami a także czekać na finałowe rozstrzygnięcia. Z całą pewnością od pierwszego spotkania mundialu jednym z faworytów do wygrania tytułu była brazylijska reprezentacja. Wydawało się, iż po wygranej z reprezentacją narodową Korei Południowej wszystko zmierza w dobrym kierunku, lecz wtedy przyszedł czas spotkania z narodowym zespołem Chorwacji. Gracze narodowego zespołu Chorwacji zafundowali bardzo trudne warunki dla drużyny narodowej Brazylii podczas tego spotkania.

Narodowa reprezentacja Brazylii od samego początku pojedynku miała kłopot z kończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Zawodnicy Chorwacji bardzo dobrze spisywali się w defensywie, lecz raz na jakiś czas potrafili postraszyć ładnymi kontrami. Sędzia meczu nie miał wyjścia i po czasie regulaminowym musiał zaprosić graczy obu drużyn na trwającą 30. minut dogrywkę. Kibice futbolu obecni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dogrywki. Na koniec pierwszej części drużyna Brazylii wysunęła się na prowadzenie w efekcie gola Neymara Jr. Wydawało się wówczas, że już jest pozamiatane i fani Canarinhos mogą rezerwować bilety na półfinałowy pojedynek. Jednak w drugiej części dogrywki na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafili gracze kadry Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do karnych. Reprezentacja Chorwacji posiada wielkie doświadczenie w wykonywaniu karnych i tutaj było to dostrzegalne. Podczas strzelania rzutów karnych piłkarzom kadry narodowej Brazylii zabrakło pewności, dzięki czemu bramkarz reprezentacji narodowej Chorwacji bez żadnego problemu kilka wybronił. Z kolei Chorwacja nie chybiła ani razu i takim sposobem zapewniła sobie kwalifikację do 1/2 finału światowych mistrzostw w Katarze. Rozpędzona drużyna narodowa Argentyny, która w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonała również po serii rzutów karnych Holandii będzie oponentem kadry narodowej Chorwacji w półfinałowym pojedynku.